Nominacje do nagrody Piłkarza Sezonu 2019!

Za nami już dziewiąty sezon w Lidze Rudzkich Orlików, w tym roku po raz czwarty meldujemy się na podium, jednak tym razem na najniższym szczeblu, a sezon był bardzo wymagający. Choć w tym roku apetyty były większe, to wynik należy uznać za sukces, biorąc pod uwagę ubytki kadrowe przed sezonem oraz naszą słabą skuteczność w decydującym etapie rozgrywek. Zatem 1 Ligę Rudzkich Orlików 2019 kończymy na trzecim miejscu w lidze, trzecie z rzędu podium, ale także na trzecim miejscu w Silesian Football Night. W tym roku najpierw spotkamy się na własnym zakończeniu sezonu, które odbędzie się w najbliższą sobotę standardowo w Pubie pod Łososiem, gdzie wręczymy coroczne nagrody. Standardowo będą to nagrody dla Piłkarzy Miesiąca, Najlepszego Strzelca oraz ta najważniejsza, nagroda dla Piłkarza Sezonu, którą dotychczas zdobyli: Marcin Sołtysiak, Łukasz Beck, Przemek Jończyk, Arkadiusz Kurpas, Łukasz Gawlik oraz Grzegorz Kacprzak.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, Rada Drużyny na podstawie statystyk, ocen pomeczowych oraz frekwencji wybrała  nominowanych do tej prestiżowej nagrody, ale to Wy zdecydujecie kto w tym roku najwięcej dał z siebie i był fundamentem naszego sukcesu, a tym samym zasłużył na tytuł NAJLEPSZEGO PIŁKARZA SEZONU!

Oto lista nominowanych:

Szwagier jest z nami już od 2014 roku i co roku jego zaangażowanie w końcowy wynik rosło. Zamiast żelaznego rezerwowego, stał się kluczową postacią w drużynie, która z perfekcyjną precyzją i spokojem finalizuje sytuacje strzeleckie. Grzegorz jest zawodnikiem uniwersalnym, bardzo dobrym technicznie, doświadczonym, w naszej drużynie gra już 6 sezon i rozegrał blisko 70 spotkań. W tym sezonie nie opuścił żadnego spotkania, był na każdym meczu i dawał z siebie maksimum, a podczas Silesian Football Night jako kapitan poprowadził nas do trzeciego miejsca.. Szwagier w tym sezonie  został wyróżniony w już w Marcu, zdobywając nagrodę miesiąca, razem rozegrał 17 spotkań w których strzelił 9 goli oraz zaliczył najwięcej asyst - 14! To jego druga nominacja do tej prestiżowej nagrody z rzędu i jako pierwszy może ją zdobyć dwa razy pod rząd!

Dariusz Sobiech to wychowanek Grunwaldu Ruda Śląska, który od 2014 roku kopię piłkę na boiskach ligi Rudzkich Orlików. Od początku był związany z drużyną Zygzaka Ruda Śląska, z którą dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Ligi. W pierwszym swoim sezonie strzelił 44 bramki, jednak swój rekord pobił w 2017 roku, gdzie w 19 meczach nastrzelał 57 bramek. Łącznie na boiskach Rudzkich Orlików zdobył już 166 goli! W ubiegłym roku został najlepszym strzelcem naszej drużyny oraz zdobył nominację do Nagrody Piłkarza Sezonu, w tym roku powtórzył sukces, został najlepszym strzelcem z dorobkiem aż 31 goli, oraz zaliczył 12 asyst, łącznie miał swój udział przy połowie bramek zdobytych przez naszą drużynę w tym sezonie! W ubiegłym roku tą prestiżową nagrodę nie zdobył, w tym sezonie poprawił swój wynik strzelecki, trafiając średnio dwa gole na spotkanie, czy to wystarczy aby sięgnąć po najcenniejszą nagrodę sezonu w naszej drużynie?

Ostatnim nominowanym jest Damian Stemplewski, który przygodę z naszą drużyną rozpoczął w mistrzowskim sezonie, dołączając do nas na decydującą rundę. W ubiegłym roku wrócił na duże boisko, jednak od tego sezonu zasilił naszego szeregi i stał się silnym punktem obrony. W wielu spotkaniach pokazywał klasę i doświadczenie, szkoda że zabrakło go w kluczowym meczu z B-ce Team, być może dziś świętowalibyśmy wicemistrzostwo? Damian w tym sezonie zdobył nagrodę dla Piłkarza Września, a teraz otrzymuje nominację do nagrody Piłkarza Sezonu, rozegrał w naszych barwach 13 meczy, zdobył 4 bramki i zanotował najlepszą średnią ocen w drużynie!

Nominowanym zawodnikom Rada Drużyny już teraz gratuluje, wasi koledzy z boiska zdecydują, kto z was zostanie Najlepszym Piłkarzem Sezonu 2019 drużyny FC Pub pod Łososiem. Głosowanie odbędzie się drogą smsową do koordynatora w dniu 7 listopada w godzinach od 10:00 – 20:00- prosimy wszystkich o podanie swojego kandydata - wasz wybór będzie znany tylko koordynatorowi drużyny i pamiętajcie że nagroda jest za postawę w całym sezonie! W przypadku równej ilości głosów, ostateczną decyzję podejmie Rada Drużyny.