Silesian Football Night 2016

Za nami kolejne zmagania na boiskach orlika w Rudzie Śląskiej, w ubiegłą sobotę nasza drużyna brała udział w kolejnej edycji Silesian Football Night! W ostatnich dwóch edycjach nasza gra kończyła się na rozgrywkach grupowych, tym razem ten etap pewnie wygraliśmy, ale do powtórzenia sukcesu z pierwszej edycji zabrakło szczęścia i precyzji w konkursie rzutów karnych w meczu 1/8, gdzie zremisowaliśmy z drużyną Silesia Godula 2-2, a przerżnęliśmy karne na całej linii 2-0! Tym sposobem zakończyliśmy rozgrywki o godzinie 18:00 i spokojnie zdążyliśmy na finał Ligi Mistrzów, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wykonuje się rzuty karne!

Pierwszy mecz przeciwko drużynie Somalia Attack FC rozpoczęliśmy od dwubramkowej straty po błędach Sebastiana Kapicy, na szczęście z każdą następną minutą przeważaliśmy i w końcowym rozrachunku wygraliśmy pewnie 5-2, a strzelcami bramek zostali Michał Benke x2, Arek Kurpas, Szwagier i Michał Sikora. W następnym meczu nasza drużyna unikała już indywidualnych pomyłek i odniosła drugie pewne zwycięstwo przeciwko drużynie MAD MICK 6-2 i z grupy wyszła z pierwszego miejsca! W 1/8 spotkaliśmy na drodze naszego następnego rywala w lidze, drużynę Silesia Godula. Pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, a na prowadzenie wyprowadził nas Arek Kurpas, do tego znakomitą sytuacje w końcówce pierwszej połowy miał Adam Golik ale jego strzał obronił bramkarz Silesii. Druga połowa to przewaga Silesii Goduli i bardzo statyczna gra naszej drużyny, co przyniosło dwie bramki dla gości, a nasz zmusiło do walecznej końcówki, gdzie w ostatniej minucie po rzucie z autu i główce Adama Golika zdołaliśmy zremisować, ale w konkursie rzutów karnych wyraźnie przegraliśmy 2-0, a cały konkurs rzutów karnych możecie zobaczyć Tutaj!

Na turnieju Silesian Football Night w składzie "Irlandii"  zagrali: Tomasz Cholewczyński, Rafał Malik, Sebastian Kapica, Paweł Walczak, Michał Sikora, Szwagier, Michał Benke, Arkadiusz Kurpas i Adam Golik.

Cały turniej wygrał aktualny lider naszej ligi czyli drużyna ZZ Kadra Bielszowice – Matik która zagrała w barwach Belgii.