Silesian Football Night 2019 - Łososie na najniższym stopniu podium!

W tym roku szósta już edycja całodniowego turnieju Silesian Football Night przeszła bez większego echa za sprawą mojego urlopu, ale na szczęście nasza drużyna pod wodzą Grzegorza Kacprzaka zgłosiła swoją gotowość i 25 czerwca rozegrała morderczy turniej z bardzo dobrym efektem, bo ostatecznie uplasowała się na najniższym stopniu podium, zdobywająć tym samym brązowy medal! Gratulacje, szczególnie że aby to osiągnąć, chłopaki musieli przebiec ponad dwie i pół godziny za piłką, co było nie lada wyzwaniem, a szczególnie o tym przekonała się ekipa Makrogeo, z którą nie było nam dane rozegrać meczu o 3 miejsce ze względu na kontuzje i ogólne zmęczenie. W tym roku złoto obroniła ekipa AWIR, pokonując w finale po karnych ekipę B-ce Team. Gratulujemy zwycięzcą ale przede wszystkim dziękujemy naszym gladiatorom za brąz!

Nasz udział w turnieju stał pod znakiem zapytania ze względu na nie dyspozycyjność większości składu, ale ostatecznie zebraliśmy naszą szczęśliwą siódemkę wspomaganą przez dobrych znajomych i jako ekipa Juventusu, zgłosiliśmy drużynę do turnieju w następującym składzie: Piotr Karwiński, Sebastian TaraburaRafał Szałkowski, Michał Benke, Grzegorz Kacprzak, Michał Hauk, Dariusz Sobiech, Adam Golik, Łukasz Wawrzon i Tomasz Gazda. Losowania nam sprzyjały, dzięki czemu o awans zarówno w pierwszej jak i drugiej fazie nie było problemu. W rozgrywkach grupowych najpierw pokonaliśmy ekipą No name 7-0, a później drużynę HHT 10-1 i z najlepszym bilansem bramkowym awansowaliśmy do drugiej fazy turnieju. Gole możemy zobaczyć na poniższym skrócie.

W drugiej fazie przyszło nam walczyć także z drużyną No name oraz z B-ce Team, co było miłym akcentem w tym turnieju, szczególnie że drużyna z naszego miasta najlepiej prezentowała się w pierwszej fazie, eliminując z turnieju ZZ Kadrę Bielszowice. Dlatego nie było zaskoczeniem minimalna porażka 5-4, a sam mecz stał na wysokim poziomie. Większe zaskoczenie sprawiło nasze drugie spotkanie, gdzie przez pierwszą połowę mieliśmy duże problemy strzelić gola drużynie No Name, przegrywając w dodatku 1-0, na szczęście po zmianie stron skuteczność odblokowaliśmy i wygraliśmy spotkanie 4-2. Poniżej skrót wszystkim meczy drugiej fazy.

W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną AWIR i przez długi etap pierwszej połowy rozgrywaliśmy bardzo dobre spotkanie, niestety gol do szatni pokrzyżował nam plany i druga odsłona meczu pokazała nasze duże bramki w obronie, ostatecznie przegraliśmy mecz o finał 1-4.

W meczu o trzecie miejsce nie było nam dane zagrać ze względu na wycofanie się z turnieju ekipy Makrogeo, która zdziesiątkowana przez urazy w półfinale uległa B-ce Team aż 12-1. Tym samym zdobywamy kolejny puchar do naszej gabloty i za rok w mocniejszym składzie mamy zamiar zawalczyć wreszcie o złoto! W tej edycji najlepszymi strzelcami naszej drużyny zostali: Adam Golik (8 goli), Dariusz Sobiech (8 goli), Michał Benke (3 gole) i Grzegorz Kacprzak (3 gole).