Silesian Football Night 2014

Trzecia edycja SFN rozgrywana była na wzór Mistrzostw Świata, które już niebawem rozpoczną się w Brazylii. Zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania o godzinie 9:00 by w okolicach północy wyjaśnić sprawę tego, który zespół jest najlepszy. Od samego rozpoczęcia turnieju zawodników dzielnie wspierali kibice. Na tych którzy przyszli wesprzeć swoje ulubione zespoły czekał szereg atrakcji. O oprawę muzyczną dbali Dj Arass, DJ Cookie oraz Sh Wuu. Ok godziny 14:00 pokazem Zumby roztańczyła publikę J-Alice a przed finałem pokaz żonglerki kontaktowej, nunchaku oraz fire show przygotowała grupa Surja. Losowania nagród, gry i zabawy dla najmłodszych a także konkursy umilały czas przybyłym na orlik w Nowym Bytomiu. Mecze rozgrywane były w czterech grupach. Dwa najlepsze zespoły przechodziły dalej.

Drużyna Budoserwis FC reprezentować Meksyk w składzie:

1. Tomasz Cholewczyński

12. Kamil Zaczek

2. Kuba Błażyca

3. Łukasz Beck

4. Sebastian Kapica

14. Marcin Sołtysiak

6. Przemek Jonczyk

7. Adam Golik b

8.Patryk Zroski bb

9. Grzegorz Kasprzak

5. Arkadiusz Kurpas

Nasza drużyna trafiła do grupy C, gdzie rywalami będą drużyny Hondurasu (MAKROGEO), Holandii (FC HOLIDAY) i Belgii (AMIGOS WOJAK GODULA).

07.06.2014 godz.14:50 - MakroGeo 2 -0 Budoserwis FC

Z zespołem Makrogeo zagraliśmy w pierwszej połowie dobrze, stwarzając dużą przewagę na boisku, którą niestety nie potrafiliśmy zamienić na gola, choć najbliżej tego był Adam Golik oraz Przemek Jonczyk. Niestety po zmianie stron, rywal wykorzystał nasze błędy w ustawieniu i szybko strzelił dwie bramki, które wyraźnie nas dobiły i było po meczu. Przegraliśmy mecz 0-2, który należało wygrać!

07.06.2014 godz.16:05 - Budoserwis FC 3 - 2 Amigos Wojak Godula

Następny mecz zagraliśmy z najsłabszym zespołem grupy, czyli Amigos Wojak Godula, w którym udało nam się strzelić wreszcie bramki, obudziła się Patryk Zroski, który strzelił dwa gole, z czego jeden dający zwycięstwo z główki, za co otrzymał koszulkę. Na listę strzelców w pierwszej połowie wpisał się także Adam Golik i była to najlepsza w naszym wykonaniu połowa. Niestety po zmianie stron straciliśmy głupie dwie bramki, przez co mecz zrobił się nerwowy, na szczęście jednak udało nam się wygrać 3-2 a całe spotkanie można zobaczyć poniżej.

07.06.2014 godz.17:00 - Budoserwis FC 0-0 FC Holiday

W ostatnim meczu konieczne było zwycięstwo i to co najmniej różnicą dwóch bramek, niestety rywal nastawił się na grę destrukcyjną, co było skuteczną bronią na nasz niepozorny atak tego dnia. Mecz zakończył się wynikiem 0-0, po mimo że do końca walczyliśmy o zwycięstwo.

Pozostałem mecze w grupie C:

15:10 – HOLANDIA - BELGIA 2-0

15:45 – HONDURAS – HOLANDIA 0-1

16:40 – HONDURAS – BELGIA 7-0

Faza pucharowa przyniosła wiele emocji i niespodziewanych zwrotów akcji a o tym jak zacięta byłą rywalizacja świadczy fakt, że do wyłonienia najlepszego zespołu potrzebne było rozegranie rzutów karnych. Zespół Anglii (Matik) okazał się finalnie lepszy od Szwajcarii (Byle Co Pograć) i zdobył po raz drugi tytuł Mistrza Silesian Football Night powtarzając sukces z pierwszej edycji. Trzecie miejsce zajął zespół Francji (AKS Madej & Wróbel). W turnieju wyłoniono również najlepszego zawodnika, którym został Kamil Andrzejewski (ZZRG Bielszowice). Tytuł króla strzelców zgarnął bezkonkurencyjnie Tomasz Jendruś (Byle Co Pograć) a najlepszym bramkarzem okazał się Jarosław Tąder (Matik).