Weekendowy turniej Jura Cup 2018 - debiutujemy!

W tym roku nasze rozgrywki ligowe zostały okrojone ze względu na mniejszą ilość drużyn, dlatego próbujemy nowych wyzwań i po raz pierwszy wystąpimy w turnieju Jura Cup Łazy, IV  Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szóstek Piłkarskich. Będzie to drugi nasz turniejowy występ w tym roku, najpierw zajęliśmy drugie miejsce na naszym podwórku w ramach Silesian Football Night, a teraz pora otworzyć się na rywali z innych podwórek! Zapowiada się ciekawy turniej w nowych miejscu i na nowych zasadach, w których Łososie jeszcze się nie mierzyli.  Łazy nadchodzimy!

Turniej w Łazach ma bardzo dobrą renomę, dlatego po zwycięstwie w lidze w ubiegłym sezonie, chcemy porównać nasze umiejętności na ogólnopolskiej arenie, a turniej Jura Cup jest do tego najlepszą okazją. Dlatego w nadchodzącą sobotę jedziemy zmierzyć się w Grupie C, która przedstawia się następująco:

Zmierzymy się z drużynami, o których mało wiemy i w tym jest najlepszy smaczek, nie tylko my nie wiemy czego spodziewać się po rywalach, ale także nasi przeciwnicy nie wiele o nas wiedzą, a skład przywieziemy następujący:

W bramce zagra gościnnie Michał Bednarz, a w przypadku awansu, w niedzielę między słupkami stanie już Łukasz Gawlik!

W polu natomiast zagrają: Łukasz Beck, Kuba Błażyca, Paweł Walczak, Grzegorz Kacprzak, Oskar Wojcik, Adam Golik, Dariusz Sobiech i gościnnie Rafał Szałkowski, Tomasz Jędruś i Mateusz Kaiser, który w niedziele zastąpi Bekola!

Zmagania rozpoczynamy w sobotę o godzinie 14:20 - zbiórka o 13:00 przy Plazie! Pojedziemy wspólnie na 3 auta na Łazy!

• Każdy proszony jest o zabranie 20 zł na wpisowe turniejowe!
  • Każdy zabiera swój ligowy komplet stroju i kąpielówki, podczas turnieju można bezpłatnie skorzystać z Parku wodnego Jura Łazy (basen w Łazach)

Zapoznajcie się także z REGULAMINEM  bo różni się on od zasad gry na naszych orlikach, tak w skrócie do najważniejszych punktów należą:

• Każda drużyna może składać się maksymalnie z 12 zawodników. Zawodnicy rozgrywają mecze w obuwiu przystosowanym do nawierzchni sztucznej. Zakaz gry we wkrętach.
  • Czas gry 1x17- ( 1 dzień turnieju) 1x18 ( 2 dzień turnieju)
  • Bramkarz przy wznowieniu wprowadza piłkę ręką z pola bramkowego
  • Auty wybijane są nogą z linii bocznej boiska lub spoza niego, piłka musi stać nieruchomo, nie może się toczyć.
  • Zakaz gry wślizgiem,w pobliżu 2 metrów zawodnika drużyny przeciwnej.
  • Eliminacje dzień pierwszy: Grupy po 5 zespołów z których do kolejnego etapu przechodzą drużyny z miejsc od 1 do 3. W drugim dniu rozgrywek odbędzie się faza grupowa( grupy po 3 zespoły),awansują mistrzowie grup plus drużyny z 2 miejsc. Dalej system pucharowy, półfinały,mecz o 3 miejsce i finał.

W przypadku awansu w niedziele wracamy już na godzinę 8 i jak dobrze pójdzie, o 15:00 będziemy grać finał! Tym czasem szykujemy się na ostre granie! Do boju Łososie!

AKTUALIZACJA.

Niestety ten turniej nie możemy zaliczyć do udanych, na 4 spotkania wygraliśmy tylko jedno i przez gorszy bilans bramkowy zajmujemy ostatnie miejsce w grupie. Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole okazał się Dariusz Sobiech, strzelec wszystkich bramek!