Nominacje do nagrody Piłkarza Sezonu 2018!

Za nami drugi z rzędu sezon w którym meldujemy się na podium 1 Ligi Rudzkich Orlików, niestety nie udało się obronić tytułu, ale powtórzenie sukcesu z 2015 roku jest dużym osiągnięciem, zważywszy na bardzo kiepski początek sezonu. Podobnie jak rok temu, runda finałowa dała nam najwięcej radości i oczekiwany sukces, dlatego miło nam ogłosić w szóstej już edycji indywidualnych wyróżnień aż czterech nominowanych do tej prestiżowej corocznej nagrody! W tym roku najpierw odbierzemy trofeum na Gali zakończeniowej sezonu 2018, a później tradycyjnie spotkamy się w Pubie pod Łososiem na naszym podsumowaniu i wręczymy nagrody! Standardowo będą to nagrody dla Piłkarzy Miesiąca, Najlepszego Strzelca oraz ta najważniejsza, nagroda dla Piłkarza Sezonu, którą dotychczas zdobyli: Marcin Sołtysiak, Łukasz Beck, Przemek Jończyk, Arkadiusz Kurpas oraz Łukasz Gawlik.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, Rada Drużyny na podstawie statystyk, ocen pomeczowych oraz frekwencji wybrała czterech nominowanych do tej prestiżowej nagrody, ale to Wy zdecydujecie kto w tym roku najwięcej dał z siebie i był fundamentem naszego wicemistrzostwa, a tym samym zasłużył na tytuł NAJLEPSZEGO PIŁKARZA SEZONU!

Oto lista nominowanych:

Łukasz Beck wzmocnił nasze szeregi w 2012 roku i od razu stał się ważną postacią zespołu. Jego ulubioną pozycją jest obrona, to twardy i nieustępliwy obrońca, który potrafi włączyć się także akcji ofensywnych, zawsze zostawia serce na boisku i nigdy nie odpuszcza. Od sezonu 2013 pełni funkcję kapitana drużyny i sprawdza się w tej roli znakomicie! To pod jego sterami zdobyliśmy wicemistrzostwo ligi 2015 oraz Mistrzostwo Ligi 2017! Dla Bekola to już siódmy sezon w barwach naszej drużyny, w tym roku otworzył Klub Wybitnego Reprezentanta zatrzymując licznik występów na liczbie 111! To zdecydowanie numer jeden naszej drużyny który zostawia zawsze serce na boisku a w tym sezonie oprócz serca dołożył 4 bramki i 6 asyst, a w ostatnim decydującym miesiącu zdobył indywidualne wyróżnienie. Brawo Kapitanie! Czy w tym sezonie zasłużył na zdobycie drugiej nagrody Piłkarza Sezonu?

Adam gra u nas od 2014 roku, kiedy przyszedł z drużyny ZZRG Bielszowice i w swoim pierwszym sezonie zgarnął tytuł Najlepszego Strzelca naszej drużyny, a później wywalczył wicemistrzostwo ligi. W każdym sezonie jest gwarancją goli, w ubiegłym roku z formą trafił idealnie, bo to właśnie dzięki bramkom Adama, zdobyliśmy cenne punkty które dały nam mistrzostwo ligi, a łącznie zdobył 14 bramek i zaliczył 7 asyst, dzięki czemu był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie. W naszych barwach Adam w lidze Rudzkie Orliki zagrał już 77 razy i strzelił już co najmniej 76 bramek, a w tym sezonie jego 15 goli przybliżyło nas do końcowego sukcesu. Adam szczególnie początek sezonu miał dobry, gdy reszta drużyny zawodziła, on w pięciu pierwszych spotkaniach strzelił 7 bramek i zgarnął nagrodę Piłkarza Marca! To jego trzecia nominacja do tej prestiżowej nagrody, w 2014 i 2015 niewiele zabrakło, czy do trzech razy sztuka?

Szwagier trenował z nami już na początku 2014 roku, jednak do drużyny dołączył dopiero w Wrześniu 2014 roku, aby uzupełnić skład na walkę w grupie mistrzowskiej. Zamiast żelaznego rezerwowego, stał się kluczową postacią w drużynie, która z perfekcyjną precyzją i spokojem finalizuje sytuacje strzeleckie. Grzegorz jest zawodnikiem uniwersalnym, bardzo dobrym technicznie, doświadczonym, w naszej drużynie gra już 5 sezon i rozegrał ponad 50 spotkań. W tym sezonie wreszcie dopisało mu zdrowie i z powodzeniem stał się królem środka pola, to właśnie jego forma i nieustępliwość dały nam w tym sezonie drugie miejsce w Silesian Football Night, oraz wicemistrzostwo ligi. Szwagier w tym sezonie rozegrał 13 spotkań i nie opuścił żadnego meczu w rundzie finałowej, mimo urazu! W dodatku dołożył 7 asyst ustępując tylko Dariuszowi! To jego pierwsza nominacja!

Dariusz Sobiech to wychowanek Grunwaldu Ruda Śląska, który od 2014 roku kopię piłkę na boiskach ligi Rudzkich Orlików. Od początku był związany z drużyną Zygzaka Ruda Śląska, z którą dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Ligi. W pierwszym swoim sezonie strzelił 44 bramki, jednak swój rekord pobił w 2017 roku, gdzie w 19 meczach nastrzelał 57 bramek. Łącznie na boiskach Rudzkich Orlików zdobył już 114 goli! Ponadto w tym roku w barwach futsalowej amatorskiej drużyny GSM NASZ DOM RUDA ŚLĄSKA doszedł do 1/16 Halowego Pucharu Polski. Od tego sezonu strzela dla Łososi i jako jedyny z drużyny może pochwalić się 100% frekwencją. Oprócz najlepszej frekwencji Darek zdobył tytuł Króla Strzelców choć tym razem tylko naszej drużyny, to do 21 goli może dołożyć 8 asysty co daje mu zarówno najwięcej asyst jak i zwycięstwo w klasyfikacji kanadyjskiej! Kulminacyjną formę złapał w czerwcu gdzie zdobył tytuł Piłkarza Miesiąca, a ponadto niemal w pojedynkę rozbił ekipę AWIRu strzelając im hattricka. Jego liczby nie kłamią, Darek był jednym z fundamentów wicemistrzostwa, szkoda że zabrakło go w fazie Play-off Silesian Football Night!

Nominowanym zawodnikom Rada Drużyny już teraz gratuluje, wasi koledzy z boiska zdecydują, kto z was zostanie Najlepszym Piłkarzem Sezonu 2018 drużyny FC Pub pod Łososiem, Wicemistrza 1 Ligi Rudzkich Orlików. Głosowanie odbędzie się drogą smsową do koordynatora w dniu 11 listopada w godzinach od 10:00 – 20:00 - prosimy wszystkich o podanie swojego kandydata - wasz wybór będzie znany tylko koordynatorowi drużyny i pamiętajcie że nagroda jest za postawę w całym sezonie! W przypadku równej ilości głosów, ostateczną decyzję podejmie Rada Drużyny.