Nominacje do nagrody Piłkarza Sezonu 2020!

W tym roku w dziesiątym sezonie gry w Lidze Rudzkich Orlików meldujemy się po za podium, tracąc zaledwie jeden punkt do powtórzenia sukcesu z ubiegłego sezonu. Zabrakło niewiele, skuteczności w jednym czy dwóch meczach a to my odbieralibyśmy medale w tym pandemicznym sezonie, który od początku był bardzo specyficzny. Wiadomo było że ubytki w kadrze będą miały wpływ na wyniki, szczególnie odczuliśmy odejście Dariusza Sobiecha, jednak większym problemem okazały się kontuzje, przez które większość sezonu pauzował najlepszy piłkarz ubiegłego sezonu Grzegorz Kacprzak, czy Krzysztof Studnik. W tym roku mieliśmy dużą rotację składu co nigdy dobrze nie wpływa na wyniki, jednak końcówka sezonu pokazała, że jeśli ustabilizujemy skład, możemy wrócić do walki o mistrzostwo.  W tym roku nie wiemy czy spotkamy się na własnym zakończeniu sezonu, gdzie byśmy wręczyli coroczne nagrody dla Piłkarzy Miesiąca, Najlepszego Strzelca oraz ta najważniejsza, nagroda dla Piłkarza Sezonu, którą dotychczas zdobyli: Marcin Sołtysiak, Łukasz Beck, Przemek Jończyk, Arkadiusz Kurpas, Łukasz Gawlik oraz Grzegorz Kacprzak.

Nie wiemy jeszcze jak wręczymy nagrody, ale podobnie jak w poprzednich edycjach, Rada Drużyny na podstawie statystyk, ocen pomeczowych oraz frekwencji wybrała nominowanych do tej prestiżowej nagrody i to Wy tak jak co roku zdecydujecie kto najwięcej dał z siebie i zostawił serce, zdrowie na boisku, a tym samym zasłużył na tytuł NAJLEPSZEGO PIŁKARZA SEZONU!

Oto Nominowani:

Krystian Rutkowski to piłkarski kompan z dzieciństwa naszego kapitana, nie ma za sobą kariery piłkarskiej tylko krótki epizod w barwach Grunwaldu Ruda Śląska, ale duży zapał i znakomity refleks, już w sparingach pokazał, że zasługuję na szansę i potrafi stanąć na wysokości zadania! W ubiegłym sezonie sprawił, że Żuk zapomniał jak się broni, w tym tylko dwukrotnie nie mógł stanąć w naszej bramce! Krystian jest gwarantem stabilności a z sezonu na sezon pokazuje że stać go na fenomenalne interwencje, dlatego w końcówce tego sezonu zgarnął nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju nocnego o puchar prezesa Mosiru, a teraz zgarnia nominację do najważniejszej nagrody naszej drużyny. Gratulujemy i trzymaj tak dalej!

Damian Stemplewski dołączył do nas na drugą rundę mistrzowskiego sezonu 2017, kiedy rozegrał wszystkie spotkanie i miał duży udział w końcowym sukcesie. Damian to doświadczony obrońca który swoją karierę zaczynał w Grunwaldzie Ruda Śląska i jako nieliczny w naszej drużynie, ma swoją charakterystykę na 90minut.pl gdzie możecie zobaczyć jego bogatą karierę piłkarską. W 2018 roku wrócił na duże boisko, ale po półrocznej karencji ponownie wrócił do nas i gra do dzisiaj, wykazując spokój i stanowczość w obronie! W tym sezonie rozegrał 11 meczy w których był kluczowym piłkarzem na boisku, a przy tym zgarnął nagrodę dla Piłkarza Miesiąca!

Michał dołączył do naszej drużyny w 2016 roku, przechodząc podobnie jak wcześniej Adam Golik z ZZRG Bielszowice, a więc największego lokalnego rywala, z którym w lidze Orlika zdobył łącznie 82 bramki, a do tego w 2015 roku został Mistrzem Polski w projekcie Orlik Polska! Po tych sukcesach dołączył do Łososi i od początku wniósł świeżość w rozegraniu, narzucając często inny styl gry. Obecnie za nim 5 sezon w naszych barwach i ponad 67 rozegranych spotkań. Z naszą drużyną zdobył Mistrzostwo i Wicemistrzostwo ligi, trzykrotnie zdobył nagrodę Piłkarza Miesiąca, a w tym sezonie trzymał wysoki poziom, będąc często motorem napędowym naszego zespołu pod nieobecność Szwagra. Jego najlepszy popis to mecz z Makrogeo, gdzie strzelił 5 goli i zaliczył 4 asysty! Gdyby jego forma była taka sama w każdym meczu, dziś byśmy świętowali mistrzostwo!

Ostatnim nominowanym jest Piłkarz Czerwca tego sezonu a zarazem najlepszy strzelec naszej drużyny. Dawid Kłosek to nasze najnowsze wzmocnienie, napastnik który w rozgrywkach halowych bije rekordy, a prywatnie znajomy Citki z którym wygrywał turnieje w barwach Biedronki od początku gra bez kompleksów. Żywiołowy, dobrze zbudowany potrafi przepchać rywala i solidnie uderzyć na bramkę. To co go wyróżnia to walka, oprócz walorów ofensywnych, bardzo dobrze potrafi zagrać w obronie. Pierwszą bramkę strzelił w meczu z B-ce Team, ale prawdziwym fundamentem zwycięstwa był przeciwko drużynie FC Kaufhaus, której strzelił dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Kilkukrotnie brakowało go na boisku, a o bramki było o wiele trudniej! Mamy nadzieję że jego przygoda z naszą drużyną dopiero się zaczyna a w przyszłym sezonie pobije rekord bramek strzelecki i będzie miał jeszcze większy wkład w wyniki naszej drużyny. Tymczasem gratulujemy nominacji!

Nominowanym zawodnikom Rada Drużyny już teraz gratuluje, wasi koledzy z boiska zdecydują, kto z was zostanie Najlepszym Piłkarzem Sezonu 2020 drużyny FC Pub pod Łososiem. Głosowanie odbędzie się drogą smsową do koordynatora w dniu 8 listopada w godzinach od 10:00 – 20:00- prosimy wszystkich o podanie swojego kandydata - wasz wybór będzie znany tylko koordynatorowi drużyny i pamiętajcie że nagroda jest za postawę w całym sezonie! W przypadku równej ilości głosów, ostateczną decyzję podejmie Rada Drużyny.