Łososie punktują dalej - The Blues pokonane!

Nasz zespół rozegrał drugi bardzo dobry mecz w obronie i zdobył kolejke 3 pkt! Tym razem pokonaliśmy drużynę z kafhausu, ekipę The Blues Ruda Śląską, a dzięki temy zwycięstwu wskoczyliśmy już na 9 miejsce w tabeli i jesteśmy o krok od pierwszej ósemki! Niestety w pierwszej połowie kontuzji kolana doznał bardzo dobrze grający Dawid Palembas i jest to pierwsza kontuzja podczas tego sezonu. Dawid wypadł z składu na kilka tygodni, na szczęście do drużyny wrócił Kuba Błażyca, który był najlepszym zawodnikiem na placu, wyłączając z gry najleszego napastnika drużyny przeciwnej!

Niedzielnie spotkanie przy ładnej pogodzie przebiegło spokojnie, obie drużyny zaprezentowały dobry poziom zawodów, jednak to drużyna FC Pub pod Łososiem wykazała się większym sprytem. Początek spotkania był wyrównany, a wynik otwarł Arkadiusz Kurpas, który wykorzystał brak krycia słupka przy rzucie rożnym i mierzonym strzałem zdobył bramkę prosto z rogu! Po tej bramce drużyna The Blues agresywniej ruszyła do ataku, a efektem tego był gol po rajdzie lewą stroną boiska, gdzie zawodnik gospodarzy w łatwy sposób minął dwóch obrońców i bramkarza drużyny Łososi, i wyrównał wynik spotkania. Gospodarze z remisu długo się nie cieszyli bo Łososie ruszyli do ataku i wykorzystali opieszałość zawodników The Blues, zamieniając drugi rzut rożny na bramkę. Tym razem idealnie zagrał Robert Kapański na wchodzącego Krzysztofa Studnika, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. W pierwszej połowie drużyna gości jeszcze raz ugryzła, Łukasz Wawrzon zagrał piłkę do znajdującego się w polu karnym Pawła Walczaka który ją przyjął tyłem do bramki i z półobrotu zdobył bramkę na 1-3! Druga połowa spotkania to już asekuracyjna gra obu drużyn, które skupiły się na destrukcyjnej grze, dzięki czemu zespół FC Pub pod Łososiem dowiózł zwycięstwo do końca, tracąć tylko bramkę w ostatniej minucie po przypadkowym i samobójczym strzale Pawła Walczaka.

W nadchodzący weekend rozgrywki mają przerwę świąteczną, ale już w czwartek zmierzymy się sparingowo z drużyna Madej&Wróbel o godzinie 17:00, a w sobotę walka o kolejke punkty!