Co nowego u Łososi w sezonie 2018?

Już w najbliższą sobotę rozpoczniemy zmagania w ósmym sezonie Ligi Rudzkich Orlików, która co weekend rozgrywa swoje mecze na Orliku w Nowym Bytomiu - Rudzie Śląskiej przy ul. Gen. Hallera 14a. W tym roku do zmagań przystępujemy w nowej roli - obrońcy tytułu, dlatego też od początku musimy podejść do sezonu w pełni skoncentrowani, bo także rozgrywki ulegają zmianie. Ale po kolei zapraszam do zapoznania się z zmianami w drużynie i lidze w najbliższym sezonie!

Liga Rudzkich Orlików pomniejszona do 13 zespołów - mniej spotkań i brak podziału punktów.

Po raz pierwszy od wprowadzenie systemu z grupami do nowego sezonu zgłosiło się mniej zespołów niż zwykle! W ubiegłym sezonie problem wystąpił w 1 lidze, gdzie mieliśmy aż czterech beniaminków, natomiast w tym roku do całej ligi zgłosiło się zaledwie 27 drużyn, co rzutuje trochę na popularność naszych rozgrywek! Ponadto z najwyższej klasy rozgrywkowej wycofały się trzy uznane drużyny, które co sezon walczyły o podium, mianowicie czterokrotny mistrz naszej ligi zespół Zygzak Ruda Śląska, a także drużyny Silesii Godula i Sznaps Komando. Jest to duża strata dla ligi i będzie nam brakowało emocjonujących spotkań z tymi drużynami.Tym sposobem organizator zdecydował się pomniejszy skład pierwszoligowców i o mistrzostwo powalczy 13 zespołów. Zatem przed nami tylko 12 spotkań w pierwszej rundzie, a później drużyna która będzie walczyć o mistrzostwa, zagra 6 meczy. Oprócz tego w tym sezonie liga zdecydowała się zrezygnować z dzielenia punktów!

Zmiany kadrowe w drużynie FC Pub pod Łososiem.

Koniec ubiegłego sezonu nie zapowiadał dużych zmian, jednak nie obyło się bez kontuzji, przez które transfery okazały się koniecznie. Przed sezonem z naszej drużyny wypadł najlepszy strzelec drużyny Adrian Mol (czyżby to jakieś fatum?), a ponadto na duże boisko odszedł Damian Stemplewski. Dodając do tego absencje na początku sezonu Przemka Jonczyka, zdecydowaliśmy się wzmocnić ofensywę naszej drużyny i tym sposobem do drużyny dołączył Oskar Wojcik  Dariusz Sobiech. Oprócz tego do składu ponownie wraca Arkadiusz Kurpas, jednak w tym sezonie w nowej roli, drugiego bramkarza.

Zatem obecnie nasza kadra liczy 15 osób i przedstawia się następująco:

Wprowadzenie ograniczenia składu do 10 osób z pola.

Pod koniec ubiegłego sezonu frekwencja w naszym zespole dopisywała aż nadto, że powstał problem z maksymalną koncentracją oraz niezadowolenie z ilości rozegranych minut. Dlatego Rada Drużyny zdecydowała się ograniczyć skład na mecz do 10 osób z pola (dwie piątki + bramkarz), dzięki czemu każdy zawodnik będzie miał swoją zmianę i tym sposobem pogra mniej więcej tyle samo. Zatem jeśli gotowość do meczu zgłosi więcej niż 10 osób z pola, to piłkarz z najgorszą aktualną średnią ocen będzie poproszony o pauzowanie w meczu. Każdy z drużyny będzie mógł pauzować tylko raz w sezonie. Mamy nadzieję że taka sytuacja będzie zdarzać się rzadko i nikt nie poczuje się poszkodowany.

Nowy skład Rady Drużyny i wysokość składki.

Za nami także wybory, a o ich wynikach możecie poczytaj tutaj. W tym roku skład Rady Drużyny został powiększony i do dotychczasowego składu: Kamil Zaczek (Prezes), Łukasz Beck, Krzysztof Studnik i Przemek Jonczyk, dołączył Grzegorz Kacprzak, który w głosowaniu uzyskał 5 głosów. Oprócz tego w ankiecie zdecydowaliście, że składka na funkcjonowanie drużyny wyniesie 40 zł. Można zapłacić ją w całości, lub w dwóch ratach po 20 zł. Całość kwoty zostanie przeznaczona na bieżące cele i zadania drużyny.

Więcej grania i integracji w drużynie.

Przed nami krótszy sezon ligowy, który wyniesie nie 22 spotkania, a zaledwie 18 kolejek, dlatego wychodząc na przeciw waszym oczekiwaniom, oprócz rozgrywek Ligi Rudzkich Orlików planujemy zgłosić drużynę do turniejów. Wkrótce podamy listę rozgrywek w których chcielibyśmy powalczyć o nowe trofea! Liczymy na profesjonalne podejście i wasz udział! Ponadto zgodnie z pomysłem, wprowadzimy co miesięczne spotkania integracyjne w Pubie Pod Łososiem. Spotkanie będzie odbywać się w wybrany Sobotni wieczór po spotkaniu ligowym. Zapraszamy do czynnego udziału!

Przed nami walka o obronę tytułu Mistrza Ligi Rudzkich Orlików!

Już w sobotę rozpoczynamy walkę o obronę tytułu, pokażmy że nasza drużyny z roku na rok się rozwija i wzmacnia, a ubiegłoroczny triumf to nie przypadek, a początek długiej dominacji. Dlatego do każdego meczu prosimy podchodzić profesjonalnie, jednak nie zapominając że oprócz wygrywania, liczy się atmosfera i dobra zabawa!

Przed nami dwa zaplanowane spotkania:

• Kolejka 1 - Sobota 2018-03-17 godz. 11:15

FC Pub Pod Łososiem - : - NSZZ Powen

• Kolejka 2 - Niedziela 2018-03-25 godz. 15:00

The Blues Marbud 04 RŚL - : - FC Pub Pod Łososiem

• Kolejka 3 Sobota - 2018-04-7 - PAUZUJEMY

Początek sezonu jest zawsze bardzo istotny, a przed nami dwa spotkania, w których musimy zdobyć 6 pkt jeśli w tym sezonie chcemy walczyć o mistrzostwo. Potem czeka nas dwutygodniowa pauza w rozgrywkach, ponieważ najpierw przypada przerwa na Święta Wielkanocne, a potem pauzujemy w terminarzu, dlatego w tym czasie z pewnością zaplanujemy sparing aby zgrać aktualny skład. Powodzenia!

I na koniec jeszcze w ramach przypomnienia, nowych jak i starych zawodników zapraszam do zapoznania się:

- Statutem Drużyny

- Regulaminem Drużyny

- Regulamin rozgrywek Ligi Rudzkich Orlików

Najważniejsze punkty regulaminu drużyny to:

• Zawodnicy zobowiązani są do posiadania przy sobie na każdym meczu dowodu osobistego!
  • Zawodnik który zgłosi nieobecność w dniu meczu(jeśli skład na mecz liczy mniej niż 9 osób) lub nie pojawi się na meczu, bądź 2 razy z rzędu zgłosi nieobecność dzień przed lub w dniu meczu - otrzyma ostrzeżenie.
  • Składka na działalność drużyny (wpisowe) wynosi 40 zł i należy ją wpłacić przed startem ligi bądź przed drugim meczem. Można ją opłacić w dwóch ratach, 20 zł do końca Marca i 20 zł do końca kwietnia.