Zbliżamy się do nowego sezonu Ligi Rudzkich Orlików!

Ten czas płynie nie ubłagalnie, nie tak dawno świętowaliśmy wicemistrzostwo ligi po fenomenalnej rundzie rewanżowej, a przerwa między sezonowa już za nami.. w tym tygodniu mija czas na zgłoszenie drużyn do nowego sezonu Ligi Rudzkich Orlików. Zachęcamy wszystkich do przystąpienia do nowego sezonu, aby rozgrywki były jeszcze ciekawsze, a rywalizacja bardziej zacięta! Nasza drużyna nie spocznie na laurach, oczywiście przystąpi do nowego sezonu i będzie walczyć o najwyższy cel jakim jest odzyskanie Mistrzostwa Ligi! Na razie większość z nas jeszcze leczy kontuzje po ubiegłym sezonie, powolutku wracamy do kopania ale czekają nas zmiany, pożegnania..

Zmiany Kadrowe

Pierwszym i najtrudniejszym pożegnaniem jest rezygnacja Przemka Jonczyka, który nie tylko jest znakomitym zawodnikiem, ale też ważną postacią w historii naszej drużyny. Niestety Przemek zdecydował zawiesić buty na kołku a nam pozostaje to uszanować i podziękować za te wszystkie wspólne chwile i sukcesy! Ale o tym będzie później..

Podobnie jak Przemek, buty na kołku zawiesza także Arek Kurpas, który w ostatnim sezonie ratował nas na bramce i wychodziło mu to bardzo dobrze, gdzie nie wątpliwie miał udział przy końcowym sukcesie. "Małemu" także dziękujemy ale nie żegnamy.. liczymy że jeszcze powróci do nas jak co sezon.. choćby na jedno spotkanie. Oprócz Arka z powrotu do drużyny ostatecznie zrezygnował Adrian Mol oraz Mateusz Nowicki, a więc zawodnicy którzy mieli duży udział przy Mistrzostwie 2017, jednak kontuzje pokrzyżowały im plany na dalszą grę. Czasu na grę brakuje Dariuszowi Grzywie, który także postanowił zrezygnować z dalszych występów, mając na uwadze problemy już w rundzie rewanżowej, gdzie wystąpił w zaledwie dwóch meczach. Ponadto początek sezonu może ominąć Kubę Błażyce oraz Grzegorza Kacprzaka, którzy leczą obecnie kontuzje, trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

Jednak oprócz złych wiadomości mamy także dobre, do składu po rocznej przerwie wraca Damian Stemplewski, który dołączył do nas w decydującej rundzie dającej nam Mistrzostwo Ligi 2017.. później jednak Damian zdecydował się kontynuować karierę na dużym boisku, ale od czerwca 2018 jest znowu amatorem i wzmocni naszą linię pomocy! Witamy z powrotem!

Oprócz Damiana, do składu zapewne dołączy ktoś nowy, który wzmocni rywalizację w drużynie, ale o tym będzie wkrótce.. jak wrócimy do sparingowego grania, bo sezon tuż tuż.. a nie chcemy powtórzyć falstartu z ubiegłego roku!

Sprawy organizacyjne

Już w sobotę każdy z członków naszej drużyny otrzyma wiadomość sms z linkiem do ankiety, w której jak co roku, każdy będzie mógł zdecydować o najważniejszych kwestiach funkcjonowania naszej drużyny! Pamiętaj koniecznie aby wypełnić ankietę!

Sparingi

Powolutku wracamy do treningów, przed nami kolejny wyczerpujący sezon dlatego aby uniknąć sytuacji z początku ubiegłego roku, postaramy się co tydzień zorganizować jakąś gierkę. Na pierwszą gierkę zapraszamy już w piątek o godz. 21:00 na halę Zgody Bielszowice! O następnych gierkach będziemy informować na bieżąco!

Do usłyszenia!