Sezon 2018 w mniejszych ligach - o mistrzostwo powalczy 13 drużyn!

Za nami spotkanie organizacyjne i dość sporo zmian w organizacji rozgrywek ligi Rudzkich Orlików w roku 2018. Po pierwsze do nowego sezonu zgłosiło się zaledwie 27 drużyn, a w gronie pierwszoligowców zabraknie takich drużyn jak Silesia Godula, Zygzak Ruda Śląska i Sznaps Komando. Dlatego w tym sezonie o mistrzostwo powalczy zaledwie 13 zespołów, a skład pierwszej ligi prezentuje się następująco:

1. FC Pub Pod Łososiem (obrońca tytułu)
  2. AWIR
  3. ZZ Kadra Bielszowice
  4. SlonskiDizajn.pl
  5. Energotechnika - Energorozruch S.A.
  6. Lambda Lambda Lambda
  7. Ekspert
  8. The Blues Marbud 04 RŚL
  9. MakroGeo
  10. Rezerwa
  11. Wojak Godula
  12. Matik (beniaminek)
  13. NSZZ Powen (beniaminek)

W związku z mniejszą ilość drużyn, w sezonie 2018 rozegramy także mniejszą ilość spotkań, mianowicie w pierwszej zasadniczej rundzie przed każdym zespołem 12 meczy, a w drugiej rundzie 6 (jeśli drużyna będzie walczyć o mistrzostwo) lub 5 (jeśli zespół będzie bronić się przed spadkiem). Ponadto co jest istotne, w tym sezonie drużyny w drodze głosowania, zrezygnowały z dzielenia punktów! Zatem nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle emocjonująco od początku, ponieważ każda strata punktów może sporo kosztować w końcowym rozrachunku.

Niestety jeszcze nie wiemy kiedy sezon się rozpocznie, czy w najbliższy weekend czy dopiero od 17/18 marca, ale jutro szykujemy dla was prawdziwą bombę transferową!