Kuba Błażyca piłkarzem kwietnia 2017! Nagroda wraca do niego po 4 latach!

Kolejny miesiąc i kolejna nagroda leci do obrońcy, co komplementuje naszą defensywę, ale też niestety onieśmiela naszą linię ofensywną, bo ostatnie spotkania to duża niemoc strzelecka z przodu. W kwietniu rozegraliśmy trzy spotkania zgarniając 4 pkt, tracąc przy tym trzy bramki i to dopiero w ostatnim meczu. Dlatego nagroda leci do wyróżniającego się od początku sezonu obrońcy, który po roku wrócił do nas i okazał się dużym wzmocnieniem. Kuba Błażyca zgarnia wyróżnienie za Kwiecień w którym rozegrał wszystkie trzy mecze z średnią ocen 4,12 i jest to jego druga taka nagrodą, pierwszą zdobył dokładnie 4 lata temu. Gratulujemy!

Jakub dołączył do nas w sezonie 2012, pierwszy raz wystąpił w 4 kolejce w zwycięskim pojedynku z Taterką w którym zaliczył znakomity występ i asystę. Później stał się  podstawowym i wyróżniającym się obrońcą w naszym składzie, bez którego nie wywalczylibyśmy wicemistrzostwa w 2015 roku. W sezonie 2016 edukacja przeszkodziła mu w kontynuowaniu kariery, jednak od tego sezonu ponownie możemy liczyć na Kubę, który pierwsze szlify piłkarskie zdobywał na Wawlu Wirek, a od szkoły ponadpodstawowej gra jako amator.

Dotychczas:

- rozegrał co najmniej 49 ligowych spotkań w lidze Rudzkie Orliki
- nominowany do nagrody Najlepszego Piłkarza drużyny Sezonu 2015
- Zawodnik Kwietnia Sezonu 2013
- nominowany do nagrody Piłkarza drużyny Sezonu 2013

Kuba w wyścigu o nagrodę podobnie jak w poprzednim miesiącu wyprzedził Łukasza Gawlika oraz Michała Sikorę, którzy muszą jeszcze lepiej się postarać, aby wygrać ;)