4 zwycięstwo z rzędu daje łososiom przewagę w tabeli nad resztą stawki!

Nasz zespół mógł pójść na łatwiznę i wygrać spotkanie przez walkower, gdyż rywal nie stawił się na czas w odpowiedniej liczbie graczy, jednak stosując zasady fair play, przystąpiliśmy do gry i zgodnie z planem wygraliśmy 3-0 po ogromnej przewadze, gdzie zabrakło jedynie skuteczności.

Przez pierwsze 4 minuty meczu rywale grali w osłabieniu, gdyż 6 zawodnik dopiero dotarł na mecz, jednak nasz zespół mimo przewagi i kilku ciekawych akcji nie zdołał wyjść na prowadzenie. Dopiero w 7 minucie stały fragment i strzał z rzut wolnego dał prowadzenie a bramkę strzelił bezpośrednio Adam Golik. W całym meczu drużyna FC Alkusy przeprowadziła 2 groźne akcje, przez 90% gry grała głęboko w defensywie. FC Pub pod Łososiem z kolei był zmuszony do gry z ataku pozycyjnego, gdzie niestety bardzo często brakowało ostatniego dokładnego podania. Duże zagrożenie pod bramką stwarzał Arek Kurpas, ale często jego strzały były blokowane przez dobrze grającą obronę gości. Pierwsza połowa zakończyła się naszym skromnym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, nadal problemem była skuteczności, a najlepszą sytuację zmarnował Łukasz Gębski, który nie potrafił skierować piłki do pustej bramki z najbliższej odległości. Na szczęście kilka minut po tej sytuacji Łukasz znalazł się w zamieszaniu podbramkowym i skierował piłkę do bramki pod interweniującym bramkarzem. Dalsze ataki na bramkę drużyny Alkusy przez długi czas były bezowocne, dopiero w ostatniej minucie spotkania fantastyczny rajd przeprowadził znakomity tego dnia Kuba Błażyca, minął 3 rywali, odegrał na prawą stronę do Przemka Jończyka, a ten mocnym i mierzonym strzałem ustalił wynik spotkania na 3-0. Po spokojnym meczu pełnym akcji i bardzo słabej skuteczności wygramy 3-0, zachowując po raz pierwszy czyste konto i tym samym po 10 kolejkach zajmujemy 4 miejsce w tabeli i dotychczas straciliśmy najmniej bramek w 1 lidze!

W innych spotkaniach doszło do kolejnego zaskakującego wyniku, najpierw drużyna Matik zmiażdżyła beniaminka z Grzybowic aż 16-3, a potem zaskakującej porażki doznał lider ligi, drużyna ZZRG Bielszowice z ostatnią drużyną w tabeli, dla której to zwycięstwo 5-4 dało pierwsze punkty w tym sezonie. Tym sposobem drużyna P.H.U. Zygzak wróciła na 1 miejsce w tabeli a do 2 miejsca tracimy zaledwie 2 pkt!