Zwycięstwo z Anteo zgodnie z planem ale to Matik upokarza lidera i jest trzeci!

Nasz zespół pewnie pokonał niżej notowanego przeciwnika, drużynę Anteo 7-3, choć to rywale pierwsi zdobyli bramkę. Mimo zwycięstwa cieszyliśmy się z podium zaledwie godzinę, bo w meczu na szczycie Matik zafundował swoim kibicom sensację pokonując zespół Zygzaka 8-1.

Po raz pierwszy w sezonie w naszej bramce zadebiutował Kamil Zaczek i już w pierwszej minucie musiał wyciągać piłkę z siatki, gdy zespół Anteo przeprowadził składną akcję środkiem pola. Stracona bramka w żaden sposób nas nie podłamała, szybko przystąpiliśmy do ataków, co przyniosło efekt w 4 minucie, gdzie piłkę w siatce umieścił Robert Kopański, strzelając pierwszą swoją bramkę w oficjalnym meczu, wykorzystując niezdecydowanie obrony drużyny Anteo. Dalsze minuty to nasza dominacja, która przyniosła kolejne bramki, najpierw Sebastian Kapica wpisał się na listę strzelców, a w 13 minucie Arkadiusz Kurpas podwyższył wynik spotkania na 3-1, przy obu golach asystował Przemysław Jonczyk. Trzecia bramka wprowadziła nieco rozluźnienia w szykach obronnych łososi, co pozwoliło drużynie Ateo wyprowadzić kontratak lewą stroną i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścić piłkę w siatce. Było 3-2, jednak drużyna Anteo ciągle grała w głębokiej defensywie, a FC Pub Pod Łososiem w końcówce pierwszej połowy zdobył jeszcze jedną bramkę, strzeloną przez Łukasza Wawrzona.

W drugiej odsłonie spotkania obraz gry się nie zmienił, nasz zespół dominował na boisku przeprowadzając coraz to ładniejsze akcje. Z minuty na minutę rosła przewaga łososi, którzy agresywną grą szybko odzyskiwali piłkę i nie pozwolili drużynie Anteo przeprowadzać groźnych kontrataków. W całej drugiej połowie przeciwnik na bramkę Żuka oddał 3 strzały, dwa obronione i jeden fenomenalny strzał w same okienko bramki, który dał trzecią bramkę dla Anteo, jednak najpierw to zdążyliśmy zdobyć dwie bramki, przy których znowu asystował nie kto inny jak Przemek Jonczyk, najpierw wystawiając piłkę z autu do strzału Adamowi, a potem idealnie dogrywając do pustej bramki Arkowi. Na koniec w ostatniej minucie spotkania rywali dobił Adam Golik po dwójkowej akcji z Łukaszem Wawrzonem i nasz zespół pewnie pokonał drużynę Anteo 7-3.

Zwycięstwo jednak nie pozwoliło pozostać na podium ligi, bo fenomenalną formę zaprezentowała drużyna Matik, który krótko mówiąc upokorzyła mistrza, wygrywając aż 8-1! Wynik w pełni odzwierciedla ich grę, Matik był drużyną zdecydowanie lepszą i dojrzalszą, bramkę stracili po błędzie swojego bramkarza, a strzelić mogli jeszcze co najmniej 3 gole. Sam mecz oglądało się bardzo dobrze, jest to największa sensacja ligi, drużyna P.H.U. Zygzak doznała najwyższej porażki w historii swoich występów w lidze, takiej goryczy porażki nie doznaliśmy nawet my! Gratulujemy zespołowi Matik który pokazał że drużyna Zygzaka można nie tylko pokonać ale wręcz upokorzyć niczym outsidera!